Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde, SATSO ve SABİDER üyesi bilişim firmalarının desteğiyle yeni laboratuvarlar açılmaya devam ediyor.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkan Vekili Necmettin Kırık başta olmak üzere 31. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Behlül Bayrak, SABİDER Başkanı Nahit Gök ile laboratuvarların kurulmasına destek olan firmaların temsilcileri lise binasında incelemede bulundu. Heyete Lise Müdürü Alaattin Topçu başta olmak üzere öğretmenler eşlik etti.

SATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi organizasyonu ile laboratuvarlara destek olan firmaların temsilcilerine teşekkür amacıyla plaket takdim edildi.

Firmalara paketlerini takdim eden SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ; “Lisemiz ilk açıldığı günlerde pandemi salgını nedeniyle öğrencilerinden uzak kalsa da son birkaç aydır sorunsuz bir şekilde eğitim vermeye devam ediyoruz. Aylık toplantılarda bir araya gelerek okulun ihtiyaçlarını, eksiklerini belirliyor ve nitelikli mesleki eğitim adına gereken desteği vermeye gayret ediyoruz. Bu anlamda bizlere katkı sunan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Söz konusu çalışmanın detayları hakkında da bilgi veren Başkan Altuğ, “31. Meslek Komitemiz ve SABİDER öncülüğünde okulumuzda muhasebe-finansman, gazetecilik, büro yönetimi ve bilişim teknolojileri alanlarına yönelik 10 yeni laboratuvar kuruldu ve  bu laboratuvarlara bilgisayar, dersler için donanımlar eklendi. Tam kapasite dolu olan, geleceğin bilişimci gençlerini yetiştiren okulumuzun eğitim kalitesi açısında çok önemli bir gelişme. Katkılarından dolayı Üç Kare Bilişim Hizmetleri, Tuna Bilişim&Teknoloji, TİMA Bilişim, BeeSoft Bilgisayar ve Bilgi Teknolojileri, UMAY Bilişim, AVASYA Teknoloji, Harmonyerp, Mekas Kablo, EDİCOM Bilgisayar Merkezi, ESBİ Bilgisayar, Ayhan Bilgisayar ve Dolunay Bilişim firmalarımıza plaket takdim ettik. Kendilerine destekleri için tüm öğrencilerimiz ve okulumuz şükranlarımızı sunuyoruz. Odamız bünyesindeki proje okullarıyla eğitime katkı vermeye, nitelikli gençlerin yetişmesini sağlamaya devam edeceğiz.  Her zaman söylediğim gibi biz birlikte güçlüyüz” diye konuştu.

SABİDER Başkanı Nahit Gök ise, dernek olarak nitelikli gelecek nesillerin yetişmesine verdikleri öneme vurgu yaparak destek olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. SABİDER ve üyelerinin genç nesillere verdiği önemin ciddi düzeyde olduğunu, 31. Meslek Komitesi ile daha çok işbirliği içerisinde destek olmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Haber Tarihi : 18/11/2021
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::