Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde belirli aralılarla yapılan “Sakarya Ekonomi Tabanlı Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı” SAMİB ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar, SAMİB Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Çelik, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, ASKON Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz, ÜTİK Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Pınar, SAKARYAGİAD Başkanı Zafer Bekdemir, Üretim ve Ticaret Derneği Sakarya Şube Başkanı Reşit Şamil Dedeoğlu ile SAMİB Eski Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Günay Güneş iştirak ettiler.

Katılımcılar toplantıda şehir, ülke odaklı ekonomi ve sanayi gündemine ilişkin görüşlerini aktardılar. Sakarya’da devam eden endüstri ve tarıma yönelik yatırımlar, nitelikli eğitim, kültürel ve sosyal değerlere yönelik çalışmalar gibi birçok konuda bilgiler paylaşıldı.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Mevcut OSB’lerimizin genişleme çalışmalarından ayrı olarak 6 adet yeni OSB projesi için de çalışıyoruz. Kurum ve kuruluşlarımız ile işbirliği içinde şehri her açıdan üretim şehrine dönüştürmek için çalışıyoruz. STK’larımızın şehir odaklı çalışmaları önem arz ediyor. Birlik ve beraberliğimizden taviz vermeden Sakarya için üstesinden geleceğimiz sorunlarımız var. Bu toplantılarda çıkacak her yeni fikir, her sivil toplum kuruluşunun şehre yönelik bakış açısını da değiştirecek ve geliştirecektir.” ifadelerini kullandı.

SAMİB Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Çelik, toplantıya ev sahipliği yapmaktan ve Başkanları SAMİB’te ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, “SAMİB olarak üyelerimizin ve şehrimizin gelişimi için çalışıyoruz. Verimli projelerimiz, istihdama katkı sunacak eğitimlerimiz ve üyelerimizin faaliyetlerini geliştirecek çalışmalarımız var. DOMİ OSB’de de çalışmalar iki etap olarak devam ediyor. Bu tür istişare toplantılarına ciddi önem veriyoruz ve şehrin gelişimi açısından sorumluluk almaya hazırız.” diye konuştu.

Toplantının devamında katılımcılar görüş ve önerilerini paylaşırken işbirliğinin önemine değinildi.

Haber Tarihi : 13/1/2022
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::