Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile BMC firması işbirliğinde “BMC Anadolu Buluşmaları- Tedarikçi Günü” etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ başta olmak üzere oda üyesi firma temsilcileri ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirecek ve sunum yapacak BMC Firmasının satın alma biriminden temsilciler iştirak ettiler.

Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu Meclis Toplantı Salonunda firma faaliyetlerini tanıtmaya yönelik yapılan sunum programında konuşan YK. Başkanı A. Akgün Altuğ, “Sakarya sanayi alanında büyüyor, her geçen gün gelişiyor, ancak bu gelişimi karşılayacak yan sanayi firmalarımızı bu değişime ve gelişime hazırlamalıyız. Değişimi takip eden değil, değişime dahil olan ve önderlik edecek kapasiteye sahip bir alt yapıya sahip olduğumuzu biliyoruz.

Özellikle, otomotiv yan sanayiinde markalaşmış, nitelikli, gelişmiş çok sayıda firmamız var. Bu doğrultuda, söz konusu firmalarımızın ana sanayi firmaları ile bir araya gelmeleri, doğrudan iletişim kurmaları, iş birliği fırsatlarını değerlendirmeleri çok önemli. Odamız liderliğinde yürütülen çalışmalar ile firmaların üretim kabiliyetlerini de yeni nesil alanlara taşıyoruz. Firmalarımız ve şehrimizi yeni dünya düzenine hazırlıyoruz. Bu anlamda bugünkü etkinliğin işbirliği süreçlerini geliştirmek anlamında büyük önem taşıdığını, her iki tarafa da kazanç sağlayacağını düşünüyorum.” dedi.

Başkan Altuğ’un konuşmasının ardından BMC Firması temsilcileri ile SATSO Üyesi firma temsilcileri ikili işbirliğini geliştirmeye yönelik yaklaşık 30 firma ile görüşmeler gerçekleştirildi.

Haber Tarihi : 17/1/2022
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::