Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (TOBB ETÜ-SEM) işbirliğinde “BARTER (Takas) Sistemi Online Eğitimi” gerçekleştirildi.

SATSO üyesi firma temsilcilerinin katılımı ile webinar platformu üzerinden gerçekleştirilen eğitimde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayhan Kapusuzoğlu, sunumlarla desteklediği eğitimdea Barter sisteminin tanımı, kapsamı ve türleri ile temel kavramları, sistemin gelişim, çalışma şekilleri gibi birçok konuda bilgiler aktardı.

Sistemin tarih içerisinde gelişiminden günümüze kadar süreçte işlevselliğine, kullanım şekline ve yapısına dikkat çeken Prof. Dr. Kapusuzoğlu, Barter sisteminin para olmadan bir hizmet ya da bir ürün karşılığında yapılan takas sisteminin olduğunu belirten Kapusuzoğlu, takas uygulamasının çok eski uygarlıklar tarafından kullanılarak günümüze kadar ulaştığını ifade etti. Günümüzde değişik sektörlerde değişik takas sistemleri kullanıldığını ve her sektörün ilişkili olduğu takas konusu olduğunu dile getirdi.

Konuyla ilgili birçok sunumun gerçekleştirildiği eğitim soru-cevap bölümüyle noktalandı.

Haber Tarihi : 18/2/2022
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::