SATSO ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde “Mesleki Eğitim Merkezleri Bilgilendirme Semineri” gerçekleştirildi.

SATSO Hizmet Binasında Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ev sahipliğinde gerçekleştirilen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı başta olmak üzere çok sayıda SATSO üyesi katılım sağlarken Milli Eğitim Müdürlüğü’nden uzman kişiler tarafından çıraklık, kalfalık, ustalık ve usta öğreticilik eğitimleri ile işletmelere yönelik devlet katkıları ile ilgili konulara hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Sakarya tükettiğinden fazlasını üreten bir üretim şehridir. Bizler üretim gücünü planlı ve temiz sanayileşme ile her geçen artırmak için çalışıyoruz. Şu anda iş dünyamızın yaşadığı en büyük sıkıntıların başında nitelikli istihdam geliyor ve yatırımlar da artmaya devam ettikçe kendini daha da çok gösterecektir. MESEM projesi bizim açımızdan çok önem arz ediyor. Bu tür çalışmalarla birlikte iş dünyamız, program dahilinde nitelikli personellerin eğitimini de kendi bünyesinde yürütmüş olacak. Bizler projeyi çok önemsiyoruz ve başarılı olması adına elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. 1 ay içerisinde 2. kez yaptığımız bu seminerleri gerçekleştirmeye de devam edeceğiz.” dedi.

Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI Bey “SATSO’nun nitelikli eğitime yönelik çalışmalarını ve işbirliği çabalarını takdir ediyoruz. Üretim olmazsa olmaz ve bizim her anlamda kendine yeten bir ülke olmamız gerekiyor. Eğitime yapılacak her yeni yatırım ile ülkemizin üretimine ve ekonomisine katkı sağlamasını amaçlıyoruz. MESEM projesi kapsamında ciddi anlamda teşvikler veriliyor. Nitelikli şekilde mezun olmuş, üretime katkı sağlayacak insanlara çok ihtiyaç var. Projenin hayırlı olmasını diliyor ve katkılarından ötürü SATSO’ya teşekkür ediyoruz.

Protokol konuşmalarının ardından proje ile ilgili sunumlar gerçekleştirilerek bilgiler paylaşıldı. Devamında soru-cevap şeklinde fikir alışverişinde bulunularak seminer noktalandı.

Haber Tarihi : 4/3/2022
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::