SATSO ile Türk Telekom işbirliğinde “Dijitalleşme” konulu bilgilendirme eğitimi gerçekleştirildi.

Webinar platformu üzerinden online şekilde gerçekleşen eğitimde, Türk Telekom yetkililerinden Metin Özcan ile Mahmut Şen, metro ethernet internet, IP çoklu hat, Türk Telekom veri merkezi ürünleri, kurumsal siber güvenlik ürünleri, ihtiyaca uygun teknoloji ihtiyaçlar, kişisel verileri koruma kanunu danışmanlığı gibi konularda SATSO Üyelerine bilgiler aktardılar.

Konuyla ilgili çeşitli sunumlar gerçekleştiren eğitmenler genel olarak şu bilgiler aktardılar: “2020 Mart ayı ile birlikte fiberleşme gereksinimleri arttı. Home ofis çalışmalar toplantılar bunlara bağlı olarak fiber yatırım sürecini hızlandırdı ve bizler de altyapı yatırımlarımıza devam ediyoruz. Elektronik sistemleri halka açık sistemde uçtan uca halkımıza yönelik tüm çözümlere yönelik sunuyoruz ve etkileşimde olmasını sağlıyoruz. Endüstri 4 süreçlerini de hiçbir veri kaybı yaşanmadan süreçlerin daha hızlı hayata geçirilmesini sağlıyoruz. Metro Ethernet teknolojisi firma ve kurumlara özel olarak çekilen fiber kablo üzerinden 10 gbps kadar bağlantı hızı sağlayan yeni bir geniş bant internet erişim teknolojisidir. Firmaların alt yapısında sorunlar olduğunda Metro Ethernet kullanılıyor. Birçok firma Türk Telekom’dan faydalanıyor. Elektrik kesilse dahi Metro Ethernet kullanan müşteriler bu kesintiden zarar görmüyor. Artık çoğu üretim ve otomasyon sisteminin internet üzerinden yönetildiği günümüzde SATSO üyelerinin internet ile ilgili yaşadığı problemlere direkt olarak çözüm sağlamak için çalışıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Sunumların sona ermesinin ardından soru- cevap bölümüne geçilen eğitim, fikir alışverişleri ile devam ederek noktalandı.

Haber Tarihi : 4/3/2022
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::