Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Üretim Ticaret Kurulu Başkanı Özkan Pınar ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile beraberinde Rusya Federasyonu Başkurdistan Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi Marat Tansykkuzhin ile Türkiye Temsilciliği Baş Danışmanı Kaan Kenan Özyurt’u makamında ağırladı.

Söz konusu ziyarette, Sakarya odağında yatırım imkanları, avantajları ve şehrin üretim potansiyeline yönelik istişarelerde bulunuldu.

Federasyonu Başkurdistan Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi Tansykkuzhin, Sakarya ve SATSO’da bulunmaktan dolayı mutluluğunu dile getirerek şehrin üretici kimliği, sahip olduğu stratejik konumuyla yatırıma yönelik avantajlı olduğuna vurgu yaptı. Sakarya’nın yükselişini sürdüreceğini, Başkurdistan Cumhuriyeti’ne mensup yatırımcıların ilgi odağında olduğunu belirtti.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ da Başkurdistan Cumhuriyeti heyetini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek Sakarya ve SATSO çalışmaları hakkında bilgi verdi. Şehrin sosyo ekonomik açıdan sistemli ve planlı bir büyümeye sahip olduğunu belirten Başkan Altuğ, yatırımlar anlamında da bir cazibe merkezi olduğunun altını çizdi.
Haber Tarihi : 21/4/2022
PAYLAŞ
Son Haberler ::