Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 21 Haziran Adapazarı’nın Düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Altuğ mesajında milli mücadele sürecinde ciddi öneme sahip Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü gururla kutladıklarını belirterek; “21 Haziran tarihi, şehrimiz için bir dönüm noktasıdır. O dönemde yokluklar içinde savaşan asil ecdadımızın başlattığı ve zaferle sonuçlandırdığı mücadele milletin olağanüstü direnişinin sembolü olarak tarihe geçmiştir. Bu mücadeleyi gösteren, ülkemizin bu günlere gelmesini canları pahasına sağlayan şehitlerimiz asla unutulmayacaktır. Bizler de böylesine kıymetli bir kentin tarihinden feyz alarak ilerlemesi, değerlerine sahip çıkarak yükselmesi için her yönüyle yaşanabilir şekilde geleceğe taşımak için sorumluluk alarak çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu önemli günde başta Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükrân ile anıyor, tüm Sakaryalıların ‘Kurtuluş Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

21 Haziran Kurtuluş Gününü SATSO Türk Müziği Topluluğu Konseri ile Kutluyoruz

Şehrimizin kurtuluş simgesi olan bu özel günü SATSO Türk Müziği Topluluğu Yaz Konserinde hep birlikte kutlayacağız.

Şef Öğr. Gör Hamdi İtil yönetimindeki Müzik Topluluğumuz tarafından, TRT Sanatçısı Ayşe Ekiz’in de katılımıyla, 23 Haziran Perşembe günü saat 20.00’de Sakarya Üniversite Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştireceğimiz Yaz Konserimize tüm Sakaryalı hemşehrilerimizi bekliyoruz.


Haber Tarihi : 20/6/2022
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::