Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, hizmet binasında çeşitli sanat sergilerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD) tarafından Sakaryalı ünlü fotoğraf sanatçısı İbrahim Zaman onuruna düzenlediği “25. Yılında SAGÜSAD Resim ve Fotoğraf Sergisi” SATSO’da açılışı gerçekleştirilerek sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ev sahipliğindeki serginin açılış kurdele kesimini SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SATSO Disiplin Kurulu Başkanı ve Eski Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu, SAGÜSAD Temsilcisi Ressam ve Fotoğraf Sanatçıları, Adapazarı Belediyesi Temsilcileri ve SATSO Meclis Üyeleri birlikte kestiler. Açılışta birçok sanatsever ve basın mensubu da hazır bulundu.

SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş katılımcıları selamlayarak; “SAGÜSAD’ın 25. yılını kutluyor, fotoğraf sanatının duayenlerinden İbrahim Zaman hocamıza da sanat dolu daha nice yıllar diliyorum.

Biz SATSO olarak sosyokültürel yaşamın gelişimine öncülük etmek, sanatın her alanında yapılan çalışmalara destek olmak adına gayret ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki; kültür sanat ekonomiyi, ekonomi kültür sanatı zenginleştirir. Ekonominin ve kültür sanatın el ele vermesiyle geleceğe dair her alanda başarılı sonuçlar elde edebiliriz. Ayrıca iş dünyasının penceresindeki keskin köşelerin sanatla törpüleneceğine de inanıyorum.

Bu anlamda iş dünyasının temsilcileri olarak güzel sanatlar derneğimizle iş birliğinden memnuniyet duyuyoruz. Emeği geçen sanatçılarımıza teşekkür ediyor, davetlilerimize tekrar hoş geldiniz diyorum.” diye konuştu.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Sakarya üreten bir şehir ve bu üretimin içinde kültür-sanat faaliyetleri de var. SATSO olarak kültüre ve sanata destek veren bir Odayız. Odamız fuaye alanını bu ve benzeri etkinliklerle sık sık sanatçılarımıza açıyoruz ve birbirinden güzel eserlerin sergilenmesini sağlıyoruz. Usta fotoğraf sanatçımız İbrahim Zaman onuruna böyle bir sergiye ev sahipliği yapmaktan da mutluluk duyuyoruz. Sergimizin hayırlı olmasını diliyor ve tüm ilgili sanatseverleri 1 hafta boyunca devam edecek olan sergiyi incelemeleri için odamıza bekliyoruz.” diye konuştu.

SAGÜSAD Üyesi ve TFSF Yönetim Kurulu Üyesi/Marmara Bölge Sorumlusu Ünal Dabak, “Şehrimiz iş dünyasının en büyük kuruluşu olan SATSO’nun, derneğimiz sanatçılarının eserlerini tanıtma imkanı verdikleri için teşekkür ediyoruz. SAGÜSAD olarak kurulduğumuz 1992 yılından beri Sakarya’da sanatsal gelişim ve tanıtıma yönelik faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Usta fotoğraf sanatçımız İbrahim Zaman onuruna düzenlediğimiz bu önemli sergide de derneğimiz sanatçıları, çektikleri fotoğraflarıyla ve çizdikleri resimlerle büyük katkılar veriyorlar. Dernek çalışmalarımızın yanında SATSO gibi sanata, sanatçıya değer veren kuruluşlar ile birlikte düzenlediğimiz bu gibi organizasyonlar şehrimizdeki sanatseverler için de ayrı bir anlam taşıyor. İş dünyasının sanata değer vermesi bizleri memnun ediyor. Destekleri ve ev sahipliği için SATSO Yönetimi başta olmak üzere tüm Oda Camiasına teşekkür ediyoruz." dedi.

Resim ve Fotoğraf Sergisi bir hafta boyunca SATSO Fuaye alanında, ilgili sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Haber Tarihi : 30/6/2022
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::