Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yıl dönümü vesilesiyle açıklamalarda bulundu.

Başkan Altuğ kutlama mesajında şunlara değindi:

“Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyor ve 2023'teki 100. yıla ulaşacak olmanın heyecanına da şimdiden yaşıyoruz. 29 Ekim 1923, bağımsızlığını ve özgürlüğünü her şart altında korumaya and içmiş bir milletin bu uğurda yapmış olduğu fedakâr mücadelenin tarihidir. Türk Milleti olarak Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle ilerlerken geçmişimizin sorumluluğunu da asla unutmadık. Cumhuriyetin ilanı ile birlikte Türkiye’de bir kalkınma dönemi başlamış; ekonomi, siyasal, sosyal, kültür ve sanat alanları başta olmak üzere her alanda adımlar atılmıştır. Bizler bağımsızlığını ve ekonomisini tırnaklarıyla kazıyarak bu günlere ulaşan bir milletiz. Yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz her zaman tüm gücüyle çalışacaktır. Geçmişten aldığımız 99 yıllık emanetimizi kadar büyük bir onurla geleceğe taşıyacağız.

“99. yılı kutladığımız bu anlamlı günde Cumhuriyet tarihimizin en önemli ve büyük projelerinden olan yerli otomobilimiz TOGG tesislerinin açılışında TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanında SATSO olarak bizler de yer alacağız. Zor şartlarda kurulan Cumhuriyetimizin yıl dönümünde tarihi bir projeyi hayata geçiriyor olmanın gururunu yaşayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Üyelerimiz ve Aziz Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

Haber Tarihi : 28/10/2022
PAYLAŞ
Son Haberler ::