Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ada Hayat Projesi için geçici hizmet binasına taşınan ve çalışmalarını burada sürdüren Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’yu makamında ziyaret etti.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ’a ziyarette Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Tiryaki, Yönetim Kurulu Üyelerinden Behlül Bayrak, Bilal Arabacıoğlu ile Orhan Gazi Kılıçaslan eşlik ederken ziyaretin ev sahipliğinde ise Başkan Işıksu’nun yanında Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri hazır bulundular.

Ziyarette Başkan Altuğ, Belediye Başkanı Işıksu’yu Ada Hayat Projesi ve bünyesinde yapılacak olan yeni Belediye Hizmet Binası konusunda tebrik etti. Ardından İş dünyasının ihtiyaçları ve taleplerine ilişkin de proje fikirlerini sunduğu konuşmasında şunları dile getirdi:

Bizim iş dünyası olarak önceliğimiz üretimi artırmak, üretim artarsa, şehirde her şey gelişir yaşam kalitesi, sosyoekonomik standartlar da o oranda yükselir.  Son yıllarda özellikle, KOBİ statüsündeki üyelerimizin ciddi bir yer ihtiyacı var.  Şehrin merkezinde sıkışmış sanayi alanlarımız var. Öncesinde oto tamirhane vb. işler için hizmet veren bu yerler küçük ve orta ölçekli işletmelerin imalathaneleri konumuna da geldi. Bu işletmelerimiz daha nitelikli hizmet verebilmek, faaliyetlerini rahat bir alanda gerçekleştirmek için yeni küçük sanayi sitelerine ihtiyaç duyuyor. Bu, şehrin görünümü ve düzenli kentleşmesi için de bir gerekliliktir. Bu doğrultuda şehre yakın ancak merkez dışında, tarım yapılamayan araziler üzerine KOBİ’lere yönelik üretim ve faaliyet alanları planlıyoruz. Dolayısıyla şehrimizde hem üretimini sağlıklı bir şekilde yürütmek, artırmak, hem kentsel dönüşüme katkı sağlamak, hem de üyelerimizin ihtiyacına cevap vermek istiyoruz. Bu konuda Adapazarı Belediyemizin destekleri çok önemli. Birlikte çalışarak şehrimizin çok hem üretim hem dönüşümü anlamında ciddi yol kat edeceğimizi düşünüyorum.” dedi.

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “SATSO, şehrimizin en büyük ve köklü kurumlarının başında geliyor. Bizim için de çok kıymetli bir kurumdur. Şehrin kalbi Adapazarı'mız için yaptığımız hizmetlerde, hayata geçirdiğimiz eserlerde SATSO üyelerinin değerli katkıları hep olmuştur. Kentsel dönüşümde şehrin merkezinde ilklere imza attığımız şu dönemde, SATSO Başkanı Akgün Bey'in ve iş dünyasının desteği de ayrıca memnuniyet vericidir, çok teşekkür ediyorum.

İstişare olmadan bereket olmaz. Bu buluşma da bereketin neticesidir. Düzenli ve planlı sanayileşmenin gerekliliğinin bilincindeyiz. Bu yönde çalışmalarımız var. SATSO bünyesindeki inşaat ve mimarlık komitesi başta olmak üzere ilgili tüm STK’larla istişare ederek birlikte verimli bir şekilde ilerleyebileceğimizi düşünüyorum. Adapazarı'mızın yarınları için sanayi, ticaret, tarım, turizm başta olmak üzere tüm alanlarda hep birlikte çalışmaya, üretmeye ve hedeflerimize ulaşmaya devam edeceğiz." dedi.

Haber Tarihi : 15/12/2022
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::