Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Toptan ve Perakende Gıda grubu temsilcisi 3. Meslek Komitesi, sektör temsilcisi Üyelerinin katılımıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantının ev sahipliğini SATSO Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Başkanı ve 3. Meslek Komitesi Meclis Üyesi Mahmut Kösemusul, Komite Başkanı Ayhan Öztürpçu, Komiteden Meclis Üyeleri ve Komite Üyeleri yaparken SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Erdem Ercan ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca da iştirak ettiler.

Toplantıda mesleki sorunlar, çözüm önerileri ve ortak görüşler dile getirilirken Sakarya Ticaret İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü Temsilcileri tarafından bilgilendirici sunumlar gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren SATSO Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Başkanı ve 3. Meslek Komitesi Meclis Üyesi Mahmut Kösemusul; “Bu akşam bir arada olup da mesleki konuları çözmek üzere toplandığımız bir akşam. Sektörümüzü istişare etmek adına bir araya geldik. Yönetim Kurulu Başkanımız ve Meclis Başkanımız da bizi yalnız bırakmadılar, teşekkür ediyoruz. Zaman çok hızlı geçiyor ve bir yılı daha geride bırakıyoruz. Umarım ki 2023 yılı bizlere, ailelerimize, çalışanlarımıza ve ticaretimize bereketli olur.” dedi.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ; “Odamız ve şehrimiz için durmadan çalışıyoruz, sürekli Üyelerimizle birlikte sahada olmak bizleri memnun ediyor. Sakarya’da 330 bin sigortalı var ve 260 bini Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri tarafından istihdam ediliyor. Odamızın önemini ve sahip olduğu sorumluluğu buradan anlamak da zor olmayacaktır. Sakarya’nın gerçek sahipleri sizlersiniz, bizleriz; önemli bir kurum olmaya devam ediyoruz. Üyelerimizden aldığımız bu gücü yönetirken planlı bir şekilde çalışmaya da gayret ediyoruz. Ana hedefimiz her zaman üretimi artırmak olmuştur. Üretim artarsa ticarette artar, bereket de gelir ve vatandaşların yaşam standartı, istihdam daima yükselir. Sakarya‘yı Türkiye’nin önemli üretim merkezlerinden biri yapmak için çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Ancak bu hedefimizi tek başımıza gerçekleştiremeyiz bu nedenle akıl birliği içinde ilimizin tüm erkleriyle ortak çalışıyoruz. 3. Komitemiz gibi daha birçok komitemiz istişare toplantısı gerçekleştirdi, gerçekleştirmeye de devam ediyor. Burada konuşulan her konu, ortaya atılacak her fikir bizler için yeni bir çalışma demektir. Konuşulacak her konuyu, belirtilecek her sorunu önemsiyoruz.” dedi.

SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan; “Yoğun bir seçim sürecini geride bıraktık. Çalışmalarımızın altlığını birlik, beraberlik ve dayanışma ruhumuz oluşturacak. Doğru aksiyonlar alabilmemiz komitelerimizin gayretine bağlıdır. Bizim hareket noktamız üyelerimizdir. Bu doğrultuda ticaret erbabının en önemli temsilcileri olan gıda sektör temsilcilerimizin üyeleri ile iletişimi ve sorunlara hakimiyeti çözüm odaklı hizmet anlayışı için önemlidir. Biz her ay meclis toplantılarımızda şehrimizin ve üyelerimizin konularını gündeme getiriyor, gündemdeki sorunlarla ilgili görüşlerimizi ve çözüm önerilerini beyan ediyoruz. Komitenizin meclisteki temsili sektörünüzün temsili anlamını taşıyor. Komitenizle ne kadar iletişimde olursanız, konularınız da doğal olarak meclisimizde o ölçüde gündeme taşınır. Sizlerin bu konuda hassasiyet göstereceğinize, sözlerime başlarken dile getirdiğim birlik ve dayanışma ruhunu da her zaman diri tutacağınıza inanıyor, toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Toplantının devamında Sakarya Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca tarafından 3. Meslek Grubunun faaliyet alanlarına yönelik bilgilendirme gerçekleştirdi. Denetimler, mevzuatlar hakkında bilgi paylaşan Müdür Atmaca, değişen kurallara yönelik bilgilendirmeler için sıklıkla iş yerlerinin ziyaret edildiğini, denetimlerde amaç tüketici korumak ve işletmelerin faaliyetlerine destek vermek olduğunu vurguladı.

Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca’nın ardından Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Uzmanlarından Mehmet Dere tarafından Kırsal Kalkınma Destek Programları ile Sakarya Milli Eğitim İl Müdürlüğü Mesleki Eğitim Koordinatörü Ali Pişkin tarafından MESEM Bilgilendirmeleri gerçekleştirildi.

Haber Tarihi : 3/1/2023
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::