Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli gerçekleşen ve 10 ilde acı şekilde yıkımlara sebep olan deprem felaketi sonrası, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Sakarya iş dünyası, depremzedelere yardım faaliyetlerini aralıksız sürdürmeye devam ediyor.

SATSO, depremin üçüncü günü itibariyle Sakarya halkının destekleriyle afet bölgelerine ısıtıcı, kıyafet, battaniye vb. ihtiyaçların yanı sıra depremzedeler için bölgede oluşturacağı mobil aşevlerinin ihtiyacı olacak kuru bakliyat ve gıda ürünleri yardımlarını Oda hizmet binasında topluyor.

Bununla birlikte iş makineleri, jeneratör, tıbbi malzemeler, ilaç, mobil tuvalet yardım tırlarına yükleniyor.

Durumla ilgili değerlendirmede bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, "Depremin yaşandığı andan itibaren Sakarya iş dünyası ve Sakarya Halkı güçlü bir dayanışma örneği gösteriyor.

Deprem mağduru illerimizde kuracağımız mutfaklar için hazırlıklar gün boyu devam etti. Yarın itibariyle depremzedelerimize sıcak yemek servisi yapacağız. 3 günde toplam 51 tır ihtiyaç malzemesi gönderdik. Nakdi yardım hesaplarımıza da yardımlar gelmeye devam ediyor. İş dünyası temsilcilerimiz yapılan yardımları afet bölgelerine bizzat iletmek için bölgeye intikal ettiler. Destek olan, yardım eden tüm Sakarya halkına ve iş dünyamıza teşekkür ediyoruz. Dileğimiz daha fazla kayıp vermemektir. Yaralarımızı hep birlikte sarmaya gayret ediyoruz.” dedi.

Haber Tarihi : 8/2/2023
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::