Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Erdem Ercan tarafından; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle gelenek haline gelen çiçek takdimi bu yıl da gerçekleştirildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ ve Meclis Başkanı Ercan; SATSO kadın personelini tek tek ziyaret edip tebriklerini ileterek iyi dilek ve temennilerinde bulundu. Aynı zamanda SATSO çatısı altında görev alan kadın üyelerin de Dünya Kadınlar Günü kutlandı.

Başkan Altuğ bu özel gün, vesilesi ile yaptığı açıklamada buruk bir 8 Mart Kadınlar Günü yaşandığını dile getirerek “Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Deprem felaketinin ardından hepimiz büyük bir üzüntü içindeyiz, ama biliyoruz ki içinde taşıdığı büyük sevgi ve merhamet duygusu ile kadınlarımız daha fazla etkilendi. Bundan dolayıdır ki ülkemizin, deprem bölgemizin yeniden ayaklanması için kadınlarımız fedakâr, dirayetli yapıları ile büyük katkı sunacaklardır.

Millî Mücadelemizde cephede savaşan, askere mermi taşıyan, dünyada ilk seçme seçilme hakkına sahip olan, tarihimizde spordan bilime, siyasetten sanata birçok alanda yön veren Türk kadını zorluklarla mücadeleci, azimli ve dünyaya bakış açıları ile bu süreci de tüm güçlü yönlerini harmanlayarak atlatmamızı sağlayacaklardır.

Kadınlarımız, istihdamda, sosyal yaşamda, eğitimde yani kısacası üretimin olduğu her alanda daha fazla yer almalı. Bizim buna ihtiyacımız var. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak kadınlarımızın iş dünyasına katkı sunması, ekonomiye üretici olarak katılmaları, istihdam alanlarının güçlü taraflarına destek vermeleri için gayret ediyor, gerekli desteği veriyoruz.

Bu vesileyle herkes için özel olan bugünün anlam ve önemine binaen gelenek haline getirdiğimiz çiçek takdimini Meclis Başkanımızın katılımıyla bu yıl da gerçekleştirdik. Odamızın kadın personeline çiçek takdiminde bulunduk. Bizzat takdim edemediğiniz meclis, meslek komitesi, komisyonlarımız ile kadın ve genç girişimciler kurullarımızda görev alan her kadın üyenin de adreslerine çiçek göndererek mutluluklarına ortak olduk.

Bu duygu ve düşüncelerle beşeri varlığımızın yegane kaynağı olan kadınlarımızı, şiddetten uzak, toplumsal cinsiyet eşitliğine ve sahip oldukları güçlü duruşlarına daha layık bir şekilde kutlayacağımız layık 8 Mart’lar diliyorum.” Dedi.

Meclis Başkanı Erdem Ercan ise; “Yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren; ailenin ve toplumun temel taşı, üreten, emek veren, dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın ve SATSO Camiasından değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.” dedi.

Haber Tarihi : 8/3/2023
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::