Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye’de ilk elektrikli şarj istasyonu kuran Oda oldu.

Trugo iş birliği ile kuruldu

Yerli ve Milli otomobil markası TOGG’un iştiraki olan Trugo Akıllı Şarj Çözümleri San. ve Tic. A. Ş. iş birliği ile oluşturulan şarj istasyonu TOGG başta olmak üzere Türkiye’deki tüm elektrikli araç sahiplerinin erişimine açık olacak.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Türk iş dünyası üretimin her alanında dünya ile rekabet edebilirliğini TOGG ile bir kez daha gösterdi. Devrim otomobilinden bu yana ülkemizin rüyası olan Yerli ve milli otomobil markamız TOGG, satışa çıkarıldı. Türkiye’nin yerli ve milli otomobilinin kesintisiz sürüş deneyimini yaşamak için yerli üretim şarj istasyonu TRUGO da bir TOGG iştiraki olarak ülke genelinde yayılmaya başlıyor.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak biz de elektrikli şarj istasyonumuzu kurduk. Türkiye’deki TOBB’a bağlı oda ve borsalar arasında bir ilki gerçekleştirdik.

İlk istasyon faaliyete geçti

Bu şarj istasyonunu kurmak hassas ve titiz bir hazırlık süreci ile başladı.  Böyle bir istasyona ihtiyaç olacağını Tek Durak Hizmet binalarımızı inşaa ederken öngörüp bu çalışmayı da planlamıştık. Şarj istasyonumuz için istenilen teknik altyapımızı kısa sürede hazırlayarak 7/24 Açık otopark alanımızda bir yer tahsis ettik. 2 adet istasyon için yer ayırdık. İlk istasyonumuz faaliyete geçti.

2 araç aynı anda şarj edilebilecek

Mevcut istasyonda 2 araç aynı anda şarj edilebilecek kapasitede. İstasyonda, 30 dakikadan az sürede %20'den %80'e şarj imkanı sağlanmaktadır. TOGG başta olmak üzere tüm Türkiye’deki tüm elektrikli araç sahiplerinin erişimine açık olacak. Mobil aplikasyon üzerinden şarj istasyonu bulma, istasyona ulaşma ve çeşitli ödeme yöntemleri şarj hizmeti alma seçenekleri sunulacak.

Karbon emisyonlarının azaltılmasına katkı sağlamak için doğuştan sürdürülebilir ve doğuştan çevre dostu bir sistem kuran Trugo iş birliği ile çevre dostu bir sistemi daha Odamız bünyesine dahil ederek şehrimize ve üyelerimize hizmet sunduk. Hayırlı olsun.

 

 

 

 

 

Haber Tarihi : 23/3/2023
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::