Sakarya, “Konut Seferberliği”nde de Dayanışma Ruhunu ortaya Koyacaktır

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde 365 Oda/Borsanın paydaşlığında deprem bölgesi için başlatılan Konut Seferberliği Kampanyası’na TOBB’un 1 milyar TL katkı sağlandığı duyuruldu.

TOBB İkiz Kuleler’de Başkan M. Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde düzenlenen Konut Seferberliği Basın Toplantısı’na, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri ve TOBB Türkiye Sektör Meclis Başkanları ile online olarak Oda/Borsa Başkanları iştirak etti.

Başkan Hisarcıklıoğlu, İş Dünyası Konut Seferberliği kampanyasını hayata geçirmeyi kararlaştırdıklarını belirtirken, “Bu kapsamda, depremzedeler için kalıcı konutlar inşa edeceğiz. TOBB ve iştiraklerimizde, zorunlu olanlar dışında, tüm harcama ve yatırımlarımızı durdurduk veya erteledik. Tüm kaynaklarımızı bu hayırlı işe seferber ediyoruz. 1 milyar lira nakdi katkı vererek, Odalarımızla, Borsalarımızla, Sektör Meclislerimizle, Kadın ve Genç Girişimci Kurullarımızla, yani camiamızın tamamıyla da, kampanyaya dahil oluyoruz. Onlar, 81 il ve 160 ilçede, bu işin önderliğini üstlenecek ve yerele yayılmasını sağlayacaklar. Ve şimdi buradan tüm iş dünyamızı ve hayırsever vatandaşlarımızı da bu seferberliğe davet ediyoruz. Unutmayalım ki, bizler el ele verdiğimizde, aşamayacağımız zorluk yoktur.

Gün, bir olma, beraber olma, kenetlenme günüdür. Gün Birlik Olma Günü’dür. Şehirlerimizi tekrar ayağa kaldırmak için destek verelim. Vereceğiniz destekle, depremzedelerin yarınlarına umut olalım.” dedi.

Başkan Altuğ da Toplantıya Katıldı

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ Konut Seferberliği Basın Toplantısının ardından yapmış olduğu değerlendirmede “yaklaşık iki ay önce yaşanan deprem felaketinden dolayı içinden geçtiğimiz bu zor günlerde ülke olarak mağdur vatandaşlarımızın yaralarını sarmak adına bireysel ve kurumsal olarak hepimiz üzerimize düşen görevi yapma gayretindeyiz. Birlik ve beraberlik içinde bu acının üstesinden gelip maddi kayıpları telafi edeceğiz.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak da ilk gün itibariyle depremin acılarını bilen bir kentini insanları olarak bölgenin ihtiyaçlarına odaklanarak aksiyon aldık. Şehrimizin ekonomi tabanlı sivil toplum kuruluşları ile ortak hareket ederek yardım çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

Üzerinden iki ay geçen acı felaketin ardından bölgedeki ihtiyaçlara cevap vermeyi sürdürürken aynı zamanda bölgenin ekonomik kalkınması ile depremzedelerimizin barınma ihtiyaçlarını gidermek adına üst kuruluşumuz TOBB öncülüğünde gerçekleşen çalışmalarda etkin şekilde yer almaya devam ediyoruz.

Gün Birlik Olma Günü

Depremzedelerimizin barınma ihtiyacı için kısa süre önce duyurulan konut seferberliği kampanyası, üst kuruluşumuz TOBB’un 1 milyar TL ile katkı vermesiyle başlamış oldu. Bizler de Oda olarak, Sakarya olarak kampanyanın hayata geçmesi ve depremzedelerimizin barınma ihtiyacının giderilmesi adına çalışacağız. Sakarya iş dünyası olarak depremin ilk gününden itibaren gösterdiğimiz dayanışma ruhunu konut seferberliğinde de göstermeye devam edeceğiz. Sakarya iş dünyasının böyle hayırlı ve sürekliliği olacak bir çalışmaya hassasiyet göstereceklerine inanıyorum.

Gün birlik olma günü dedik ve o dayanışmayı ilk dakikalardan itibaren gördük, derinden hissettik, gururlandık. Şimdi de depremzedelerimizin kısa sürede yuvalarına kavuşması için Sakarya iş dünyamızın bu seferberliğe katkı sunacağına inanıyorum.” dedi.

Haber Tarihi : 3/4/2023
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::