Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri sonrası halk oylarıyla güven tazeleyerek Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı kutlayarak tebrik mesajı yayımladı.

Başkan Altuğ; gerçekleşen yoğun katılımla birlikte demokrasi örneği olarak gösterilen seçim sonuçlarının Türkiye ve Türk Milleti için hayırlı olmasını dileyerek mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinin ardından Milletimizin teveccühü ile yeniden seçilen 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyorum.

Demokrasiye yaraşır olgunlukta yoğun katılımın olduğu bir seçim yaşadık. Ancak artık hem Cumhurbaşkanlığı hem de genel seçimleri geride bıraktık. Seçimler gelip geçici; birlik ve beraberliğimiz kalıcıdır. Seçimin sona ermesiyle de gerginlik ve kutuplaşmaları bir yana bırakıp ülkenin geleceğine odaklanmamız gerekiyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılı olan ve yeni Türkiye Yüzyılına başladığımız bu dönem; ülkemizin müreffeh yarınları için hep birlikte çalışmaya devam etme zamanıdır.

Ülkemizin gelecek stratejileri ile tükettiğinden fazlasını üreten, katma değerli ürünlerle dünyadaki rekabette yer edinen, Made In Türkiye damgası ile kaliteyi simgeleyen, üretim reformuna yoğunlaşan bir ülke olmak hedefiyle dünden daha fazla çalışmamız gerekiyor.

Bizler üretimin önemini bilen iş dünyası olarak, ülkemizin ilerlemesindeki itiş gücünün üretimle olacağını düşünerek şartlar ne olursa olsun, çalışmaya devam edeceğiz. Koşulların bizleri destekleyici nitelikte geliştirilmesi ve önümüzü açacak yönde ilerlemesi en önemli dileğimiz.

Ekonomimizin toparlanma sürecine girmesinin güven ortamıyla doğru orantılı olduğunu biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yeni kabineden beklentimiz olan daha uzun vadeli konvansiyonel ekonomi politikaları üzerine yoğunlaşarak finansmana erişimin kolaylaşacağı yapısal reformların en kısa sürede hayata geçeceğine inanıyoruz. Ülkemizin gündemden hiç düşmeyen mülteci sorunu konusunda da Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları yönünde olumlu çalışmaların yapılmasını temenni ediyoruz.

Bizler seçim öncesi olduğu gibi şimdi de ülkemizin üretim gücünü artıracak çalışmalara imza atıyor olacağız. Ülke olarak yolumuzdan şaşmadan şimdi ilerleme zamanıdır. İşimiz üretim, hedefimiz daha güçlü bir Türkiye, motivasyonumuz da güçlü tarihimizdir.”

Haber Tarihi : 29/5/2023
PAYLAŞ
Son Haberler ::