Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” (UR-GE) kapsamında firmalarımızın sektörel olarak yurtdışına açılmaları amacıyla UR-GE Projeleri planlanmaktadır.

Proje kapsamında firmaların, gelişme hızı yüksek ve Türkiye’nin nispeten düşük pazar payına sahip olduğu ülkelere yönelik ihracatlarının sürdürülebilir olarak artırılmasının sağlanması, şirket içi yapılanmanın ihracat stratejilerine uygun hale getirilmesi, şirketlerin ihracata yönelik insan kaynağı yetkinliğinin artırılması, şirketlere sistematik dış ticaret ve pazar araştırması yetkinliği kazandırılması ve hedeflenen yeni pazarlarda ihracata başlamalarının sağlanması amaçlanmaktadır.

Proje kapsamında SATSO Üyelerine yönelik ortak ihtiyaç analizi, ortak öğrenme (eğitim ve danışmanlık) ve ortak pazarlama (tanıtım, marka, ticaret heyeti, eşleştirme) gibi ihracata yönelik faaliyetler düzenlenecektir. Proje maliyetlerinin %75’i Ticaret Bakanlığı tarafından karşılanmaktadır.

SATSO organizatörlüğünde yürütülecek olan UR-GE projesinde yer almak isteyen üyelerimizin linkteki ön kayıt formunu doldurmaları gerekmektedir.

UR-GE Projesi Ön Kayıt Linki için tıklayınız

Haber Tarihi : 3/7/2023
PAYLAŞ
Son Haberler ::