Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Erdem Ercan, SATSO bünyesinde faaliyetlerini yürüten komisyon ve kurul başkanları ile istişare toplantısında bir araya geldi.

Gerçekleştirilen toplantıda SATSO bünyesinde faaliyet gösteren komisyon ve kurulların çalışmaları, projeleri ve planlanan faaliyetleri ile ilgili değerlendirmeler yapılarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıya Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlarının yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri, Disiplin Kurulu Başkanı Lütfi Sunman, Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Tuncay Cebeci, Mevzuat Komisyonu Başkanı Bora İshakoğlu, Sanayi Araştırma ve Geliştirme Komisyonu Başkanı Müfit Güreş, Yayın Komisyonu ve Kültür Komisyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, Turizm Komisyonu Başkanı Osman Gündüz Dolgun, Sakarya İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mertcan Korkmaz, Çevre ve Şehircilik Komisyonu Başkanı Mehmet Tuncer Acan, Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu Başkanı Mehmet Kardeş, Yeşil Mutabakat Komisyonu Başkanı Ömer Hulusi Dede, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkan Yardımcısı Ali Urgan, Ticareti Araştırma ve Geliştirme Komisyon Temsilcisi Adem Bilgen iştirak ettiler.

Toplantıda konuşan başkan Altuğ şunları dile getirdi: “Üyelerimize ve şehrimize hizmet etmek amacıyla elimizdeki her imkânı en verimli şekilde kullanıyoruz.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak kurduğumuz ihtisas komisyonları sınırları belli konu başlıklarında çalışmalar yürütürken etki alanı itibariyle şehrin önemli konularının da takipçisi olarak bizlere yol haritamızda rehberlik etmektedirler. Görev alanları itibariyle bizler için çok önemli olan komisyon ve kurullarımız, Odamızın sahadaki en önemli temsilcileri konumundadırlar. Odamızın işleyişine katkı sunmakla birlikte İhtisas konuları çerçevesinde aksiyon alarak önemli çalışmalar yürütüyorlar. Ticaret Ar- Ge, Sanayi Ar-ge, Yurtdışı İş geliştirme, Çevre ve Şehircilik, Yeşil Mutabakat, Tarım ve Hayvancılık, Turizm Yayın, Kültür, Mevzuat, Hesapları İnceleme Komisyonlarımız, Disiplin, KGK ve GGK kurullarımızla daha etkin daha sürdürülebilir projelere imza atmaya devam edeceğiz.  Toplantımıza katkı veren tüm komisyon ve kurul temsilcilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan, “16 bini aşan üyesinden güç alan Odamız, faaliyetleriyle şehir ekonomisine yön veren bir kurumdur. Komite, komisyon ve kurullarımız da bu gücün önemli bir parçasıdır. Üyelerimizle Odamız arasında bir köprü oluşturarak geri bildirimleriyle üyelerimizin ve şehrimizin ihtiyaçlarını gidermemize destek oluyorlar. Kurumlararası iş birliğine zemin hazırlıyorlar. Her bir komisyon ve kurulumuza çalışmaları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantının devamında komisyon ve kurul temsilcileri yapılan çalışmalar, fikir ve projeler ile gelecek planlarına yönelik bilgi verdiler.

 

Haber Tarihi : 20/9/2023
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::