Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde “Yeşil Sanayi Destek Programı” bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

KOSGEB ve Dünya Bankası tarafından yürütülen "Türkiye Yeşil Sanayi Projesi" kapsamında, KOBİ'lerin yeşil dönüşümünü verimli bir şekilde gerçekleştirmelerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan "Yeşil Sanayi Destek Programı" kapsamında düzenlenen seminerde KOSGEB Sakarya İl Müdürü Onur Kurtçu tarafından SATSO Üyesi katılımcılara bilgiler paylaşıldı.

İl Müdürü Kurtçu proje kapsamında verilen destekler, kredi ve hibe şeklindeki finansman kaynakları, katılım şartları gibi birçok önemli konuda bilgilendirme gerçekleştirdi.

İl Müdürü Kurtçu genel olarak şu bilgileri verdi; “Projemiz sürdürülebilir sanayiye destek olmak amacıyla hayata geçirildi. Her alanda faaliyet gösteren işletmeler başvuramıyor birkaç hedef sektörümüz var. Beyan esaslı enerji tüketimi kuralı var. Güneş enerjisi sistemleri kurulumu, enerji verimliliği, kaynak hammadde kullanımında verimlilik gibi önemli konularda finansman desteği sağlanacak. İşletmelerden verimliliği göstermesini istiyoruz. Enerji, su ve hammadde verimliliğinin çıktılarını işletmelerin göstermesi gerekiyor. Atık geri dönüşümü çok düşündüren bir konudur. KOBİ’lerimizin üretimde dönüşümü ve sürdürülebilir üretim modelleri oluşturmak için kurumumuz yoğun şekilde çalışmaya, programları hayata geçirmeye devam edecektir.” diye konuştu.

Bilgilendirme konuşması ve sunumların ardından seminerin soru-cevap bölümüne geçildi. Karşılıklı fikir alışverişi ile seminer noktalandı.

Haber Tarihi : 27/12/2023
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::