Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ; 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 11 ilde acı yıkımlara neden olan depremin 1’nci yıl dönümüne yönelik açıklamada bulundu.

Başkan Altuğ: “Bu acı felakette binlerce vatandaşımızı toprağa verdik. 11 ilimizde ciddi yıkımlar oldu. Maalesef yiten canlarımızı geri getiremesek de aynı acıları tekrar yaşamamak için aktif deprem kuşağında yer alan ülkemizde kentsel dönüşüm için vakit kaybetmemeli ve depreme dayanıklı yaşam alanları oluşturmalıyız.” dedi.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ; Kahramanmaraş merkezli depremin yüzyılın felaketi olduğuna vurgu yaparak ciddi bir sınav verildiğini ve dayanışma örneği gösterildiğini dile getirerek: “Tam 1 yıl önce 11 ilimizde acı bir yıkım gerçekleşti ve tüm ülkemiz karanlığa boğuldu. Maalesef 50 binden fazla canımızı bu felakette toprağa verdik. Yitirdiğimiz canların yeri dolmaz. Hep birlikte kenetlenerek geçmişte olduğu gibi her türlü zorluğu aştık bunu aşacağız. Aynı dayanışmayı ülkemizin depreme hazırlık sürecinde de göstermemiz gerekiyor. 6 Şubat’ta bölgedeki depremlerde yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, milletimize ve yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum. Allah ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.”

Haber Tarihi : 6/2/2024
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::