SATSO’nun  Hizmette 107. Yılı

31 Mayıs 1917 tarihinde 13 müteşebbis tarafından kurulan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (ilk kurulduğu adıyla Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası), üyelerine ve şehrine hizmette 107’nci yılını kutluyor.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, yayımladığı kutlama mesajında SATSO’nun bir asrı aşan tarihinde hizmetleriyle, köklü duruşu ve sorumluluklarıyla şehrin geleceği adına çalışmaya devam ettiğini belirterek şunları dile getirdi: “107 yıl önce, Şumnulu Hacı Mehmed Hilmi Bey öncülüğünde 13 Müteşebbisin kurduğu Odamız, ilk günden bu yana gelişen vizyonu ile bugün de ülkemizin ve bölgemizin ekonomik kalkınmasında öncü rol oynamaya devam ediyor. Bu uzun yolculukta, güven, üretim odaklılık ve yenilikçilik ilkelerinden taviz vermeden ilerledik. Şehrimizin sanayisine, ticaretine, kültürüne ve sosyal hayatına yaptığımız katkılarla, sadece ekonomik değil, aynı zamanda şehrimizdeki önemli konularda toplumsal bir değer yaratmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Aynı 13 müteşebbisin ülkemizin ilk özel bankası Adapazarı İslam Ticaret Bankası’nı da kurması Odamızı hem Sakarya hem de ülkemiz için önemli bir yere koyuyor. Çünkü ekonomik olarak bağımsızlığın sağlanması, ülkemizin küllerinden doğması adına önemli bir mücadelenin ilk ayak adımlarından biri ilimizde bu banka ve Odamız ile atıldı.

Bölgenin en büyük ticaret ve sanayi odalarından biri olan Odamız, üretimin artması için tarım dışı alanlarda planlı sanayileşme adımlarını hayata geçiriyor, tarım ve hayvancılık alanında üretimi artırıcı ve katma değerli yeni üretim modellerinin uygulanması için çalışıyor, ilimizin zengin turizm çeşitliliğinin verimli kullanılması için Gastro Sakarya Projesi ile şehrin gastronomi potansiyelini geliştirmek için çabalıyor, şehrin her konusunda sorumluluk bilinciyle hareket ederek ortak akıl ve katılımcı yönetim anlayışını yayarak her alanda etkin olmaya devam ediyor.

Daima görüşü alınan, paydaşlığından yararlanılan, ilerleyen, yaşayan bir kurum olarak ülke içinde sayılı A Kalite Akredite Oda belgesi ve EFQM Mükemmellik Ödülü ile  hizmet yarışında önde olmaya gayret ediyor. Temeli sağlam güçlü duruşunu ve tüm imkanlarını daha iyi çalışmalar için kullanıyor.

Üyelerimizin desteği olmadan bu başarılar mümkün olamazdı. Birlikte başardık, birlikte büyüdük ve yine birlikte daha büyük hedeflere ulaşacağız. Üyelerimizin her biri, Odamızın başarısının mimarlarıdır. Üyelerimizin katkılarıyla, şehrimizin ve ülkemizin ekonomik gücünü artırmak için durmadan çalışmaya devam edeceğiz

Bu duygu ve düşüncelerle Kurucumuz Şumnulu Hilmi Efendi başta olmak üzere hizmet ederek ebediyete göç etmiş tüm yöneticilerimize, üyelerimize, çalışanlarımıza rahmet diliyorum. Ayrıca bugüne kadar her kademede Odamıza katkı sunarak çeşitli kademelerde emek ve hizmet vermiş yöneticilerimize, üyelerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Haber Tarihi : 30/5/2024
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::