Sakarya Ekonomi Tabanlı Sivil Toplum Kuruluşları Olağan İstişare Toplantısı SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un ev sahipliğinde, SATSO Mutfak Sanatları Akademisi’nde gerçekleştirildi.

4 yıldır düzenli aralıklarla gerçekleşen şehrin sosyoekonomik anlamda gelişimi, iş dünyasının talep ve beklentileri, projeler ve gerçekleştirilen faaliyetler konusunda değerlendirmelerde bulunulduğu Sakarya ekonomi tabanlı sivil toplum kuruluşlarının bu ayki olağan istişare toplantısına Sakarya Ticaret Borsası (STB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Ekonomi ve Ticaret Derneği (ETD) Sakarya Şube Başkanı Şamil Dedeoğlu, Sakarya Genç Girişimciler ve İşadamları Derneği (SAKARYAGİAD) Başkanı Zafer Bekdemir, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Sakarya Şube Başkanı Halil Erol, Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak, Üretim ve Ticaret Kurulu (ÜTİK) Başkanı Özkan Pınar iştirak etti.

Toplantıda konuşan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya’nın üretimle büyüyeceğine vurgu yaparak şunları dile getirdi: “Ekonomi tabanlı sivil toplum kuruluşları olarak ortak gayemiz Sakarya’mızın üretimle gelişmesi, artan üretim ve ekonomi ile vatandaşlarımızın refah düzeyinin artması, sosyal imkanların çoğalmasıdır. 4 yıldır bu masada ortak akıl örneğiyle bir araya gelerek üyelerimizin ve şehrimizin reel ihtiyaç analizlerini yapıyoruz. Bizler şehrimizin ve üyelerimizin menfaati için her zaman istişare içinde olduk, olmayı da sürdüreceğiz.

Sakarya’mızın özellikle geçiş yolları üzerindeki konumu, beşeri sermayesi, güçlü altyapısı var. İlimizden de beklenti çok yüksek. Yeni yatırımlar için ciddi bir talep var. Bu yatırım taleplerinin yanında ekonomimizin can damarı olan yerel KOBİ’lerimizin de çok ciddi önemi olacak. KOBİ’lerimizin düzenli sanayi alanlarına ihtiyacı var. Bu konuda kuruluşlar olarak ciddi adımlar attık ancak yeterli değil. Bu konuda şehir erklerimiz ile birlikte bu masada olduğu gibi ortak sinerjiyle adımlar atacağız. Tüm başkanlarımıza işbirlikleri ve istişare kültürüne verdikleri destekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.
Haber Tarihi : 11/6/2024
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::