Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, vergi borcu yapılandırması ile ilgili ikinci taksit son günün 31 Mayıs 2017 olduğunu hatırlatarak üyelere uyarıda bulundu.

Yeniden yapılandırmanın ekonomide canlanma adına olumlu bir adım olduğunu söyleyen SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, iş dünyasının önünde duran engellerin çözüme kavuşturulmasının kendilerini memnun ettiğini belirterek, "Sn. Cumhurbaşkanımız TOBB Genel Kurulu'muzda da vurgulamıştı. Ülkemize, milletimize hizmet eden iş dünyasına her zaman destek var olacak. İş dünyamız da ülkemizin ekonomik hedeflerini gerçekleştirme anlamında üretkenliğini artarak sürdürecek. Yeniden yapılandırma kararını olumlu buluyoruz, üyelerimizin de talepleri böylece gerçekleşmiş oluyor. Üyelerimiz bu yeniden yapılandırma fırsatını mutlaka değerlendireceklerdir.  Teşvik, destek ve reformların devamı ve iş dünyamızın gayretleriyle 2023 hedeflerine ulaşacağımıza yürekten inanıyor; Sn. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Vergi borcu yapılandırma uygulamasında ikinci taksit ödeme süresi 31 Mayıs'ta son buluyor. Yeni yapılandırma kanunu ödenmeyen dönemler için yeni bir imkan sunmuyor.

 

Haber Tarihi : 26/5/2017
PAYLAŞ
Son Haberler ::