SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A.Akgün Altuğ yaptığı açıklamada; ihracat yapan üyelere bir kolaylık daha sağlayacaklarını belirtti.

Başkan Altuğ yaptığı açıklamada şöyle dedi; “İlimizin ihracatçı iller sıralamasında ilk 10 il arasında yer aldığı bilinmekle beraber, Oda olarak hedefimiz ilk 5 il arasında yer almaktır.

Bu hedefimize ulaşmak için ilimizin ihracat potansiyelini ihracatçı firma sayımızı artırmak amacıyla birçok proje yürütüyoruz. İhracat akademisi, UPEP gibi projelerimizin temel hedefi; ilimiz ihracatının geliştirilmesi, ihraç edilen mal ve hizmetlerin çeşitlendirilmesi, ihraç mallarına yeni pazarlar kazandırılmasıdır. İhracatçı firmalarımızın uluslararası ticarette paylarının artırılması ve girişimlerinde gerekli desteğin sağlanması ile üyelerimize uluslararası piyasalarda rekabet gücü kazandırılması çalışmalarımız kapsamında Türk Eximbank’ı ilimizde görmek istedik. Gelecek hafta bununla ilgili açılış toplantısı düzenleyeceğiz.

 

İhracatçılarımızın önemli bir destekçisi, kurumsallaşmış tek asli teşvik unsuru Türk Eximbank’ın irtibat bürosunu SATSO’da açacağız.  Amacımız garanti ve sigorta işlemlerini aynı çatı altında toplayarak; ihracatçı firmalara verilen hizmetlerde bir bütünlük oluşturan Eximbank’ın ilimizde bilinirliğini artırmak ve ihracatçı üyelerimizin bu kurumdan azami faydalanmasını sağlamaktır. Eximbank’ın sağladığı kısa, orta ve uzun vadeli nakdi, gayri nakdi krediler ile sigorta ve garanti destek programları hakkında bilgi vererek İhracatçı üyelerimize Eximbank’ın desteklerine kolay yoldan ulaşma imkanı sağlamış olacağız.”

 

Haber Tarihi : 13/7/2018
PAYLAŞ
Son Haberler ::