Sakarya Enflasyonla Mücadele Kampanyası’na Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde başladı.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un çağrısı üzerine ilimizde başlatılan kampanya Sakarya esnafı tarafından olumlu karşılandı.

Kampanya kapsamında gerçekleştirilen üye ziyaret programına başta Başkan Altuğ olmak üzere Meclis Başkanı Talip Kuriş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Ticareti Geliştirme komisyon üyeleri, iştirak etti.

Basın Mensuplarının da takip ettiği program çerçevesinde Başkan Altuğ ve beraberindeki heyet,  Çark Caddesi, Dar Sokak ve Uzun çarşıdaki üyeleri ziyaret ederek ticaret erbabını enflasyonla topyekün mücadeleye davet etti.

Dükkanların camlarına stickerler yapıştırarak üyelerle sohbet eden SATSO Yönetimi esnaflarla piyasalar ve ekonomik gelişmeler üzerine de değerlendirmelerde bulundu.

SATSO ziyaretleri öncesinde kampanyaya dahil olarak etiketlerini yapıştıran üyelere de teşekkür eden Başkan Akgün Altuğ,  bu geçici süreçte her bireyin sağduyulu bir şekilde üzerine düşen yükümlülüğü yerine getireceğine inandıklarını ifade etti.

Enflasyonla Mücadele Programını Destekliyoruz

Başkan Altuğ konuşmasında şunları dile getirdi:

Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir.

Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır.

Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır.

Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.

Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.

Enflasyonla Mücadeleyi Ne Tek Başına Kamu, Ne De Tek Başına Özel Sektör Yapabilir

Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.

Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir.Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır. Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir.

Firmalarımızın En Geniş Şekilde Katılımı İçin Çalışma

81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır.

Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tüm kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur.

Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz.

Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz.

Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.

Biz de, Sakarya Ticaret ve Sanayi  Odası  olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda/Borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz.

İnanıyorum ki, Sakaryalılar olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız.

Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.”

Ziyaret edilen üyeler de söz konusu kampanyanın olumlu sonuçları olmasını dileyerek ülke menfaatleri çerçevesinde üreten ve tüketen tüm halkın aynı sorumlulukla davranması gerektiğini ifade ettiler.

 

  

Haber Tarihi : 16/10/2018
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::