Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ Kurban Bayramı vesilesi ile bir kutlama mesajı yayımladı.

Yaşanan duyguların daimi olmasını dileyen Akgün Altuğ açıklamasında şunları dile getirdi; “Bayramlarımız küslüklerin, kırgınlıkların son bulduğu, barışın ve huzurun daim olduğu güzide günlerimizdir. Kutladığımız ve kutlayacağımız bütün bayramlar bizlere kardeşliği, sevgiyi, paylaşmayı unutmamayı öğretmektedir. Bizler de bu mübarek Kurban Bayramı’na tekrar ulaşmanın, sevinci ve heyecanını yaşıyoruz.

Bayramlarımız bizlere kucaklaşmanın daim olduğunu ve dayanışmayı her zaman hatırlatmaktadır. Bizim inandığımız manevi değerler de bizlere kötülük edene iyilik yapmayı, vermeyeni bağışlamayı, kalp kırana öğüt vermeyi, küs kalanların barışmasını öğretmiştir. Toplumumuzu ortak düşüncede buluşturan bayramlarımız, kötü olan tüm davranışların kenara bırakılmasına vesile olarak tüm güzel duyguların en doruk noktada yaşanmasına ve yaşamımızı zenginleştirmemize vesile olmaktadır. Bayramlar, yaşanılan sevinçlere ortak olmak, mutluluklarımızı paylaşmak, gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına ve ‘biz’ duygusunun daimi olmasına yardımcı olmaktadır.

Alışverişimizi Sakarya’dan Yapalım

Yaşadığımız bu güzel bayram günlerimizin sadece bugünlerle değil gelecekte de devam etmesi için elimizden geleni fazlaca yapmamız gerekmektedir. Bayramlarımızda yaşadığımız mutluluk ve huzurun her günümüzde devam etmesi için gelişmeli, üretmeli, eğitmeli ve öğretmeliyiz. Saygı ve hoşgörüyü daimi kılarak gelecek nesillerimize manevi değerlerimizi aşılamak için daha çok çaba sarf etmeliyiz.

Ve her zaman dile getirdiğimiz gibi bu bayramda da bayram alışverişlerimizin şehrimizdeki esnaflarımızdan yapılmasını tavsiye ve temenni ediyoruz. Bizler bu şehir için çalışıyor ve bu şehir için düşünüyoruz. Eğer ki alışverişlerimizi şehrimiz ekonomisinin can damarı olan ticaret erbabı yapılırsa kazanan daima Sakarya ve Sakaryalı olacaktır. Unutmamalıyız ki şehrimizin ekonomisi de kültürü de hepimizin ve bizim şifremiz 54.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle başta hemşerilerimiz ve üyelerimiz olmak üzere tüm Türk milletinin ve İslam âleminin Kurban bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

 

Haber Tarihi : 9/8/2019
PAYLAŞ
Son Haberler ::