Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

23 Nisan tarihinin Türk Milleti ve tarihi açısından bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Başkan Altuğ, mesajında şunlara değindi: “ Bundan tam 100 yıl önce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu tüm dünyaya tescillendi. 23 Nisan, ayrıca, Türk Milletinin birlik ve beraberliği ile kazanılan bağımsızlık mücadelesi ve milletimizin egemen oluşu nice milletlere de örnek olmuştur. Bu tarih sadece TBMM’nin açılması olarak kalmayarak laikliğin, özgürlüğün, eşitliğin ve adaletin de simgesi olmuştur. Yüce Türk Milleti, Cumhuriyetin kuruluşunda gösterdiği asalet ve cesareti günümüzde de en güçlü şekliyle ortaya koymaktadır. Milletimizin bağımsızlık duygusu, yeni nesillerde de kendini hissettirmektedir

Maalesef bu sene Koronavirüs pandemisi nedeniyle milli egemenliğimizin 100. yıl dönümünü meydanlarda büyük törenler ile kutlayamıyor olabiliriz ancak toplumumuzun gelecekteki sağlığı için evlerimizde gururlu ve coşkulu bir şekilde kutlamaktayız. Bugün de birlik olma ve dayanışma duygusunu da mücadelenin sürdüğü o yıllardaki gibi yaşamaktayız.

Yeni Bir Dünya Sizlerin Eseri Olacaktır

Ülkemizin geleceği ve gerçek sahipleri çocuklarımıza ve gençlerimize duyulan güvenin gösterilmesi açısından 23 Nisan ayrı bir öneme sahiptir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, egemenliği kayıtsız ve şartsız biçimde gerçek sahibi olan milletimize emanet ve teslim ettiği bu 23 Nisan ruhunu, çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Bu zor günlerde anlıyoruz ki çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi yetişerek ülkemize ve tüm dünyaya katkı sağlaması, eğitim temelleri ile mümkün olacaktır. Çocuklarımızın sağlıklı, huzurlu, başarılı bir hayat sürmesi ve iyi birer birey olarak dünyaya katkı sağlaması bizlerin en büyük temennisidir. Çalışmalarımız, yaptığımız her iş çocuklarımızın geleceği içindir. Bu ülkenin gerçek sahipleri çocuklarımıza olan güvenimiz tam.  İnanıyoruz ki barış ve kardeşlik içerisinde bir dünya kurmak çocuklarımızın eseri olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle ulusal egemenliğimizin kutsal çatısı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yıldönümünü, aziz milletimizin ve aydınlık yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

Haber Tarihi : 22/4/2020
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::