Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Genç Girişimciler ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bekdemir ile birlikte sosyal medya platformu üzerinden gerçekleştirilen canlı yayında gündemi değerlendirdi.

Gerçekleştirilen canlı yayında her iki başkan da Koronavirüs pandemisinin dünyaya sağlık, ekonomik ve sosyal yönden etkileri ile pandemi sonrası yeni dünya düzeni hakkında görüşlerini takipçiler ile paylaştılar ve soruları cevaplandırdılar.

“Ülkemiz süreç sonrası yatırımlar için avantajlı konumda”

Canlı yayında konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Türkiye’nin sürecin getirdiği ekonomik sorunu kendi lehine çevirmesinin gerektiğine dikkat çekerek, “Pandemi süreci dünyamızı sağlık, psikolojik ve ekonomik olarak bir buhrana soktu. Ülkemizde de durum aynı vaziyette ve sürecin sonunda çarklarımızın eskisi gibi dönmesini sağlamak için direnmeliyiz. Bu senaryoda en avantajlı olarak gözüken ülkelerin başında üretim kalitesi, sağlam ve genç iş gücü ile jeopolitik konumu neticesinde Türkiye gelmektedir.  Şehrimiz üretim ve ihracattaki gücünü kaybetmeden süreç sonrasına hazır bir konumda olmalıdır. Pandemi süreci sonrasında özellikle tarım sektörü ve tarıma dayalı endüstrinin hızla gelişeceği ön görülüyor. Sakarya’nın toprak verimliliği, mevcut sanayi alt yapısı beşeri sermayesi ile yeni normalde önemli bölgelerden biri olacağına inanıyorum.” dedi

Teknolojiyi yakından takip etmenin yanısıra yeni teknolojiler üretmenin de elzem olduğu bir döneme başlanacağının altını çizen SATSO Başkanı Akgün Altuğ, gençlere özellikle bu durumun farkında olarak üretmelerini ve sürekli gelişime açık olmalarını tavsiye etti.

Başkan Altuğ SAKARYAGİAD ile ve tüm ekonomi tabanlı meslek örgütleri ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını ve bunun sürekliliğinin önemine dikkat çekerek SAKARYAGİAD Başkanı Zafer Bekdemir’i de özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti.

“Sakarya’nın ismi çok geçecektir”

SAKARYAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bekdemir ise, yatırımların Türkiye’ye kayacağını ve Sakarya’nın da bu süreçte adının çok geçeceğini belirterek, “Üretim ve ihracat olarak çok güçlü bir şehiriz. Covid-19 pandemisi elbette sağlık başta olmak üzere çoğu konuda ülkemizi ve tüm dünyayı ciddi şekilde yordu. Ekonomik olarak darboğaz sürecine girmiş olsak da süreç sonrasına kadar direnmemiz gerektiğinin farkındayız. Alınan tedbirler neticesinde firmalarımızın faaliyetleri kısıtlansa da, bu süreci kendimize bir fırsat olarak görmeliyiz. Şehrimizin bu süreçte önemi artacaktır. Ciddi tarım havzaları, verimli toprakları, organize sanayi bölgeleri ile Sakarya daha güçlü bir konumda gözükmeye başlayacaktır. Bu kadar çok argumanı bir arada barındıran bu şehirde aidiyet duygusu çok güçlü olmalıdır. SAKARYAGİAD olarak aidiyet duygusunu güçlendirmek adına SATSO’nun şifremiz54 çalışmaları kapsamındaki çalışmalarına destek vermekten memnuniyet duyarız. SATSO ile işbirliği içerisinde her türlü göreve hazırız.” dedi.

Haber Tarihi : 7/5/2020
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::