Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Türk Kızılay’ının 152’nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Türk Kızılay’ının dünyanın sayılı ve örnek yardım kuruluşlarının başında geldiğini belirten Başkan Altuğ mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kızılay, Osmanlı İmparatorluğu döneminden bugüne kadar milletimizin taraf olduğu tüm mücadelelerde cephede bulunmuş ve savaş alanında yaralanan yüz binlerce askerimize şifa olmuştur. Milletimizin ve ülkemizin en değerli kuruluşlarından olan Türk Kızılay, 150 yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübesiyle ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan, yaşanan her afette, her önemli hadisede, mağdurların ve ihtiyaç sahiplerinin gölgesine sığındığı bir güven kapısı haline gelmiştir.

Yüzyıllardır dünyada örnek gösterilen yüksek insani değerlere sahip kültürümüzde Türk Kızılayı, gerçekleştirdiği tüm faaliyetleri ile milletimizin ve ülkemizin iyilikte gurur kaynağı haline gelmiştir.

Bu vesile ile iyiliğin simgesi haline gelmiş olan Türk Kızılay’ının 152’nci kuruluş yıl dönümünü kutluyor, destek olan tüm gönüllü çalışanlarını selamlıyor ve nice başarılı, iyilik dolu yıllar diliyorum.”

Haber Tarihi : 11/6/2020
PAYLAŞ
Son Haberler ::