Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, şehir ve iş dünyasına yönelik ortak akıl ile işbirliği içerisinde çalışılması amacıyla belirli aralıklarla yapılan “Sakarya Ekonomi Tabanlı Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı” Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sakarya Şubesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

ASKON Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz’ın ev sahipliği yaptığı toplantıya, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ başta olmak üzere; SAMİB Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Çelik, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, ÜTİK Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Pınar, SAKARYAGİAD Başkanı Zafer Bekdemir, SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka, Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak ile kuruluşlarda görevli temsilciler iştirak ettiler.

Gerçekleştirilen toplantıda katılımcılar, Sakarya ve iş dünyası odağında ortak akıl, işbirliği, katılımcı yönetim, istişare kültürü, yeni yatırım projeleri ve gelecek hedefleri konularında görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Toplantıda konuşan ASKON Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz, “İlimizin önde gelen Ekonomi Tabanlı STK Başkanları ve temsilcilerini bu ayki toplantıda ASKON Sakarya Şubesinde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. ASKON olarak üyelerimizin faaliyet alanlarını genişletmeleri, kendilerini geliştirmeleri ve şehrimizde yeni yatırım yapmak isteyen yatırımcılara destek olmaya çalışıyoruz. İstihdama yönelik projelere önem veriyoruz. Özellikle şehrimizde eğitim gören yabancı öğrencilere yönelik ülkeleriyle ticaret köprüsü vazifesi görmelerine yönelik ilişkiler geliştiriyoruz. SATSO öncülüğünde yürütülen toplantılarla, aramızdaki ortak akıl ve istişare kültürünün artarak devam edeceğini, şehrimizin avantajına olacağını düşünüyorum.” dedi.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz bu toplantılar, birçok soruna, probleme ortak şekilde müdahale etmemiz, yanlışlara tek ses olup karşı çıkmamız bizim ortak akıl kültürünü aramızda geliştirdiğimiz gerçeğini yansıtıyor. Sürekli bu şekilde istişare ve işbirliği içerisinde bulunmamız şehrimize pozitif şekilde örnek oluyor. Bizler bir icra kurulu olmasak da üyelerimizden aldığımız güç ile önemli şekilde şehre etki eden kuruluşlarız. Sorumluluğumuz, derdimiz, motivasyon kaynağımız Sakarya’nın her anlamda gelişmesini sağlamaktır. Ekonomi ve üretim başta olmak üzere çok önemli işler başarıyoruz. Uzun vadede şehrimize ciddi imkanlar sağlayacak, Sakarya’nın gelecekteki 50-100 yılını şekillendirecek çalışmalara imza atıyoruz. Şehirlerin gelişmesi için her anlamda üretmesi gerekiyor bizler bunun bilincindeyiz. Ev sahipliği için ASKON Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz’a tüm katılımcılar adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Toplantının devamında katılımcılar görüş ve önerilerini paylaşırken işbirliğinin önemine değinildi.

Haber Tarihi : 23/2/2022
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::