Satın Alma Zirvesinde Hazırlıklar Tamamlandı

TOBB Sakarya İl Genç Girişimciler Kurulu, Sakarya Genç Girişimciler ve İş İnsanları Derneği (SAKARYAGİAD) ile Ekonomi ve Ticaret Derneği Sakarya Şubesi (ETD) iş birliğinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Sakarya Satın Alma Zirvesi” etkinliğine şehrimiz iş dünyasının ilgisi oldukça büyük.

23 Mart 2022 Çarşamba günü 09:00-18:00 saatleri arasında Serdivan Sen Otel’de gerçekleştirilecek etkinlikte Sakaryalı firmaların birbiri arasındaki ticari işbirliğine ciddi katkı vermesi bekleniyor.

2020’de gerçekleştirilen ilk zirvede 100’den fazla firma stant yer almış ve ticari ilişki kurmaya yönelik örnek olacak bir organizasyon gerçekleştirilmişti. Bu yıl da onlarca sektörden 100’ü aşkın Sakaryalı firmanın katılması beklenen organizasyonda şehrin her alanda çok çeşitli üretim dinamikleri ön plana çıkacak.

Organizasyona öncülük ve ev sahipliği edecek olan TOBB Sakarya GGK, SAKARYAGİAD ve ETD Sakarya Şubesi başkanları da organizasyonun katkılarına vurgu yaparak tüm şehri zirveye beklediklerini ilettikleri mesajlarında şunları paylaştılar:

Ekonomi ve Ticaret Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Reşit Şamil Dedeoğlu, “Türkiye ekonomisinin bel kemiğini KOBİ’ler oluşturmaktadır. Son zamanda tüm dünyada yaşananlara baktığımızda ekonominin bir ülke için ne kadar hayati olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Bu açıdan düzenleyeceğimiz " Satın Alma Zirvesi" organizasyonu bizim için Sakarya nezdinde çok anlam içeriyor. KOBİ’lerimizin içinde bulunduğu ekonomik daralmaya karşı daha etkin ve farklı yöntemler geliştirerek hem şehir ve hem de ülke ekonomisine katkıda bulunduğumuza inanıyorum.  Tüm Sakarya iş insanlarını ve kuruluşları organizasyonumuza davet ediyorum.”

Sakarya Genç Girişimciler ve İş İnsanları Derneği Başkanı Zafer Bekdemir, “Kolektif hareket etme bilinciyle ortaya çıkan Satın Alma Zirvesini icra etmekten dolayı gururluyuz ve mutluyuz. Bu oluşumlarla yan yana gelerek hem üyelerimizin ticaretine fayda sağlamaya ve hem de şehir ekonomisine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Ülkemiz olarak içinde bulunduğumuz zor dönemde dinamik icraatlar yaparak ayakta kalacağımız düşüncesindeyiz. Satın Alma zirvesine tüm Sakarya halkını ve dostlarımızı davet ediyoruz.”

TOBB Sakarya GGK Başkanı Mertcan Korkmaz, “İlkini 2020 yılında gerçekleştirdiğimiz Satın Alma Zirvesi’nin bu yıl ikincisini gerçekleştirecek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Gerçekleştireceğimiz bu zirve ile amacımız yine büyük ekonomi aktörlerimizle şehrimizin tedarikçilerini bir araya getirmek ve Sakarya’nın ticaret potansiyelini üst noktalara taşımaktır. Bu önemli ve bir o kadar da fayda sağlayacak zirveye iş dünyamız temsilcileri başta olmak üzere tüm Sakaryalı’ları bekliyoruz.”

Haber Tarihi : 21/3/2022
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::