Müşteri (Üye) Memnuniyeti Yönetim Sistemi Politikası
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası; üyelerinin şikayetlerini kolayca ve ücretsiz iletebildiği, bu taleplerin gizlilik prensibi dahilinde objektif ve hesap verebilirlik ilkeleri doğrultusunda etkili ve verimli şekilde ele alındığı, birincil ve ikincil mevzuat şartlarına uyarak ve sürekli iyileştirmelerin yapılarak müşteri odaklı yaklaşımın takip edildiği bir müşteri memnuniyeti sistemini taahhüt eder.


1-İletişim Kanalları
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerinin tüm öneri ve şikayetlerini değerlendirmek ve çözmek için tüm iletişim kanallarını kullanabilme imkanını sağlamaktadır.

Öneri ve Şikayetlerinizi;

  • [email protected] mail adresimizden, 
  • (0264) 888 3000 telefon hattından, 
  • (0264) 291 24 24 faks numarasından, 
  • www.satso.org.tr adresindeki öneri ve şikayet panelinde bulunan Öneri ve Şikayet Kutusu’dan, 
  • Facebook/Sakarya TSO Sosyal Medya Hesabından,
  • Twitter/SATSO54 Sosyal Medya Hesabından, 
  • Instagram/satso54 Sosyal Medya Hesabından, 
  • Odamız girişinde bulunan "Müşteri Deneyimi Digital Ekranı" ile, 
  • Odamız girişinde bulunan Öneri,Şikayet ve Memnuniyet Kutusundan, 
  • Tüm personelimizle yüz yüze yaptığınız görüşmelerde bize bildirebilirsiniz.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tüm iletişim kanallarından iletilen şikayetleri kayıt altına alır ve hizmetlerini iyileştirme yönünde bir fırsat olarak değerlendirir.

Şikayetlerin ele alınması, değerlendirilmesi ve çözümlenmesi aşamalarında şikayetçiden herhangi bir ücret talebinde bulunulmaz.

Bildirimleri Kayıt Altına Alma
Üyelerimiz tarafından iletilen şikayetler farklı kayıt numaraları ile işleme alınır. Üyemizin tercih ettiği geri dönüş kanalına göre, kayıt altına alındığına dair bilgilendirme yapılmaktadır. Paylaşılan her türlü kişisel bilgi gizlilik politikası doğrultusunda muhafaza edilmektedir.


Şikayetlerin İncelenmesi ve Değerlendirilmesi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası kendisine ulaşan şikayetin önceliğini göz önüne alarak en kısa sürede araştırma gerçekleştirir. Araştırmanın ardından şikayet sahibine çözüm sürecini iletir. Şikayet hemen çözüme kavuşturulamıyorsa en kısa zamanda çözüm odaklı tekrar ele alınır. Gerektiğinde şikayetçiyi dış kaynaklı çözüme yönlendirerek şikayeti takip eder.  


Nihai Bilgilendirme
Müşteri şikayetlerinin mümkün olan en kısa sürede yanıtlanması Odamızın önceliklerindendir. Üyelerimiz kendilerine iletilen bilgilendirmeden memnun olduğunda şikayet kaydı sonuçlandırılır.


Sürekli İyileştirme
Şikayetlerin yinelenmesini engellemek amacıyla düzeltici faaliyetler belirlenerek süreçlerimizi sürekli revize ederiz. Yapılan iyileştirme faaliyetlerinin etkinliği sürekli izlenir.


2-Müşteri Şikayetlerini Ele Alma İş Akışı3-Öneri ve Şikayet Kutusu
Öneri ve Şikayet formuna ulaşmak için tıklayınız.**Öneri ve şikayetleriniz bizim için önemlidir. Öneri ve şikayetlerinizi lütfen bize bildirin.